Na obisku pri policistih

Z roko v roki za varnost slepih in slabovidnih je projekt, ki ga izvaja Policijska uprava Novo mesto.

Zato smo si ob mednarodnem dnevu bele palice, ki ga slepi in slabovidni obeležujejo 15. oktobra, ogledali njihove prostore.

Pod vodstvom policijskega inšpektorja smo si v kletnih prostorih najprej ogledali prostore za pridržanje.

V garaži so nam pokazali službena vozila in opremo, ki jo uporabljajo pri delu. Jernej je testiral policijski motor, Zlatko pa je preveril, kakšen je občutek, ko oblečeš neprebojni jopič.

Najbolj pa sta nas navdušila psička Opsa in njen vaditelj, ki sta predstavila svojo vajo.

V prostorih Operativno komunikacijskega centra smo izvedeli, kdaj lahko pokličemo policiste na pomoč. Dobili smo odgovore na številna vprašanja policistov, ki sprejemajo klice na 113.

V sejni sobi pa nam je kriminalistka pripravila krajše predavanje o tem, kako lahko slepi in slabovidni sami poskrbimo za svojo varnost, da ne postanemo žrtve kaznivih dejanj.

Izjemno zanimivo in poučno dopoldne smo zaključili v avli Policijske uprave Novo mesto, kjer je bila otvoritev slikarske razstave članic društva, Rezke Arnuš in Tinke Šetina. Krajši kulturni program je popestrila društvena pevska skupina Mavrica.