Likovna kolonija

Likovna kolonija

4. likovna kolonija slabovidnih slikarjev, 12. in 13. Julij 2012

Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Novo mesto in Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije sta organizirala in izvedla 4. likovno kolonijo slabovidnih slikarjev.

Na vrtu društva so v prijetnem okolju ustvarjali trije slabovidni slikarji: domačinki, članici novomeškega društva, Rezka Arnuš in Tinka Šetina z gostoma, članom koprskega društva, Stojanom Rutarjem in soprogo Sonjo Povhe.

Za strokovni del je poskrbel akademski slikar Jože Kumer.

Dva dni so slikarji ustvarjali pod njegovim nadzorom, in nastalo je kar nekaj del, ki so jih v petek, 13.7. postavili na ogled obiskovalcem ob kratki zaključni prireditvi, kjer je vsak udeleženec strnil nekaj misli ob svojem ustvarjanju.

Na društvu si prizadevamo širši javnosti pokazati, da slepi in slabovidni kljub svojemu »manku« želijo ustvarjati in biti aktivni, čeprav morajo v delo vložiti bistveno več truda kot videči.

Sponzorji kolonije:

Krka, d.d., Novo mesto

TPV, d.d. , Novo mesto

Infotehna d.o.o., Novo mesto