Mavrica razpela lok ljudske pesmi nad DUO Impoljca

Pevski zbor Mavrica Medobčinskega društva slepih in slabovidnih iz Novega mesta je 22. januarja gostovala v Domu upokojencev in oskrbovancev Impoljca, v katerem se peta pesem spoštuje in neguje že 60 let.

Z izborom ljudskih pesmi so gostje že s prvimi takti navdušili stanovalce zbrane v domski telovadnici ter jih več kot presenetili s svojim darom, voljo, pogumom in iznajdljivostjo. Tako se nam je zazdelo, da zmorejo prav zaradi slabovidnosti oz. slepote globlje zajeti in močneje doživeti neskončen svet glasbe, ki jo pletejo s prijetnim druženjem in gostovanji.

Predsednik društva Janez Kermc je predstavil vlogo in delovanje društva, svojo izkušnjo, ter položaj slepega človeka nekoč in danes.

Nastop so začinili z nekaj šalami, ob koncu pa so člani zbora skupaj z vsemi prisotnimi zapeli Pod rožnato planino, ki je ena najljubših pesmi med stanovalci DUO Impoljca ter si ob slovesu zaželeli, da se spet srečamo in doživimo trenutke pristnega sožitja in občutka, da imamo le skupaj vsi vse.