1. likovna akademija slabovidnih slikarjev

Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Novo mesto in Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije sta organizirala in izvedla 5. likovno kolonijo slabovidnih slikarjev.

Na vrtu društva so v prijetnem okolju ustvarjali štirje slabovidni slikarji: domačinki, članici novomeškega društva, Rezka Arnuš in Tinka Šetina z gosti: članom koprskega društva, Stojanom Rutarjem in soprogo Sonjo Povhe ter članica kranjskega društva Ana Šter s soprogom Borisom Šterom.

Za strokovni del je poskrbel akademski slikar Jože Kumer.

Dva dni so slikarji ustvarjali pod njegovim nadzorom, s svojimi mislimi in opažanji pa so sklenili zaključek delavnice ob razstavljenih slikah.

Društvo že vrsto let izvaja posebne socialne programe, ki so namenjene slepim in slabovidnim. Prireditve kot je slikarska kolonija, pa so namenjene lajšanju vzajemnih odnosov med slepimi in videčimi.