Slepi in slabovidni v naravi, KC Češča vas, 18. 8. 2022

Spoštovani!

Vljudno vas vabimo, da se udeležite delavnice, ki jo bomo izvedli v četrtek, 18. 8. 2022, s pričetkom ob 10. uri v Konjeniškem centru Češča vas  (Češča vas 55) pri Novem mestu.

V sodelovanju s Tanjo in Polono iz Konjeniškega centra bomo spoznali delo s konji: spoznavanje in vzpostavitev odnosa s konji, čiščenje konja ter jahanje. Z aktivnostmi ob in na konju med drugim krepimo gibalne in orientacijske sposobnosti.

S Tejo, ki šola pse vodnike in tiflopedagogom, bomo raziskali novo senzorično pot za slepe in slabovidne, ki nas bo vodila mimo različnih ovir: drevesa, ki jih bomo lahko otipali in povohali, se preskusili v ravnotežnih vajah, z dotikom ugotovili različne sadeže gozda in se prepustili zvokom narave.

Na koncu se bomo lahko sprostili še na igralih.

Vaše prijave sprejemamo do torka, 16. 8. 2022, na društveno telefonsko številko: 07 338 25 40 ali na e naslov: mdssnm@zveza-slepih.si ( do 12. ure).

                                                                                                                   Janez Kermc, predsednik MDSS Novo mesto